Biologický filtr za septik: Proč si ho pořídit?

Biologický filtr je správnou volbou k tříkomorovému septiku. Odpadní vodu dočistí, takže ji pak můžete bez obav vypustit do okolí.

Co je septik a biologický filtr? 

Septik, většinou tříkomorový, je nádrž, která slouží ke shromažďování odpadní vody.

Voda se postupně přelévá do každé komory, kde probíhá odstranění pevných částic a usazení sedimentů na dně, čímž se voda čistí. Než ale voda ze septiku vyteče, musí projít přes štěrkový, pískový nebo biologický filtr, díky kterému dosáhne důkladného přečistění. Samotný septik k dokonalému přečistění nestačí, proto se k němu dokupuje právě filtr. Biologický nebo jakýkoliv jiný filtr pomáhá dočisťovat odpadní vodu a umisťuje se za septik nebo také za domácí čističku odpadních vod 

Kombinace septiku a biologického filtru 

Septik s biologickými filtry se hodí na místa s nepravidelným provozem jako jsou chaty, chalupy, malé penziony nebo jiná rekreační střediska. Septik totiž může být tam, kde není připojení ke kanalizaci. Naopak čistička odpadních vod by vám na chatě dlouho nefungovala – tedy pokud zde netrávíte větší množství času. Správně funguje jen díky bakteriím, a pokud se na chatě objevíte například jen dvakrát za měsíc, bakterie zahynou.  

Výhody biologického filtru 

Biologický filtr je doplňkem septiku, který odpadní vodu dočistí na zákonem stanovenou úroveň. Přečištěnou vodu pak můžete vypouštět do kanalizace nebo používat na zavlažování. 

Tip: Přečtěte si, jaké jsou možnosti využití odpadní vody. 

A v čem spočívají výhody biologických filtrů? Mají minimální nároky na prostor a snadno se instalují i ovládají. Na rozdíl od štěrkových filtrů se navíc jednodušeji čistí. Můžete je používat každodenně nebo jen nárazově – fungovat budou pořád.  

Rozboru odpadní vody se nevyhnete 

Abyste mohli odpadní vodu vypouštět do okolí, musíte mít nejprve jistotu, že je tato voda nezávadná. Mohou se v ní začít množit bakterie, které jsou zdraví nebezpečné. Využijte proto služeb naší laboratoře a nechte si udělat rozbor odpadní vody. Zjistíte, jestli vypouštěná voda splňuje zákonné podmínky a neuškodí okolnímu prostředí. 

Není vám něco jasné?

+420 266 316 272
Napište nám