Jak se zbavit řasy v bazénu?

Objevily se ve vašem bazénu řasy? Vodu vypouštět nemusíte. Prozradíme vám, jak se jich zbavit a účinně jim předcházet.

Jak poznat řasy? 

Vodní řasy se vyskytují v bazénu běžně. Dostanou se do něj pomocí větru a deště a rozvinou se kvůli slunečnímu záření, vysokým teplotám a nedostatečné filtraci. 

Jak poznat, že se řasy objevily ve vašem bazénu? Jeho dno a stěny jsou mazlavé a kluzké a voda je zelená. Někdy se voda zbarví do hnědé až černé a může zapáchat. Pak už se nejedná jen o estetický problém, ale i zdravotní. Řasy můžou způsobit kožní potíže, spustit alergie a v nejkrajnějším případě poškodit játra a nervovou soustavu. 

Vodu vypouštět nemusíte. Přečtěte si, jak se řas v bazénu zbavit. 

Jak odstranit řasy z bazénu? 

Zelené řasy v bazénu zlikvidujte v několika krocích

1. Zjistěte hodnotu pH 

Nejprve je třeba změřit pH vody, které by se mělo ideálně pohybovat mezi 6,8–7,4. Pokud je pH vyšší, voda je zásaditá. Může zezelenat a stěny bazénu mohou být mazlavé. Pokud je pH nižší, budete mít po koupání problém s pocitem svrbění. Hodnotu pH zjistíte proužkovým testerem. 

2. Aplikujte přípravek proti řasám 

Vodu v bazénu chemicky ošetřete pomocí chlorového nebo i bezchlorového přípravku proti řasám. Během dávkování nechte zapnutou filtraci alespoň na 24 hodin. Pomůže rozmíchat chemii po celém objemu bazénu. 

3. Vyčistěte bazén 

Abyste měli jistotu, že jsou řasy zcela zlikvidované, okartáčujte stěny i dno bazénu. Řasy by mohly zůstat v záhybech a začít se opět množit. Pokud by ani to nestačilo, můžete bazén vyčistit bazénovým vysavačem, který napojíte na filtraci. 

Pokud voda nebude zcela čistá, můžete do ní aplikovat prostředky na projasnění, které ji zbaví zbytků řas. 

Jak se řasám v bazénu vyhnout? Prevence je základ 

O vodu v bazénu je třeba se starat a jednou týdně do ní aplikovat algicidní prostředek nebo šokové dezinfekční přípravky. Preventivní opatření také spočívá v pravidelné kontrole pH a tvrdosti vody. Pro napouštění bazénu byste neměli používat příliš měkkou ani příliš tvrdou vodu. V tvrdé vodě se totiž ve větším množství vyskytuje vápník, hořčík a jiné minerální látky, které se můžou začít usazovat na stěnách a způsobit zakalení vody. Naopak příliš měkká voda způsobuje blednutí plastů a korozi kovů. 

Vodu v bazénu byste měli pravidelně testovat 

Chcete vědět, jestli je voda, ve které se koupete, nezávadná? Jaké obsahuje množství chlóru, bakterií a jiných látek? Využijte naši službu rozbor vody v bazénu a vyhněte se zdravotním komplikacím.

Není vám něco jasné?

+420 266 316 272
Napište nám