Odeslání výsledků

Jsme jednička na trhu v přístupu k zákazníkovi. Stačí se na nás obrátit a máte záruku nejvyšší kvality rozboru!

Co znamenají jednotlivé parametry rozboru

Níže uvádíme vysvětlení jednotlivých parametrů rozboru. V hlavičce tabulky je vždy název parametru, a zda-li je daný parametr součástí i informativního rozboru („levnějšího rozboru“) nebo jen kolaudačního („dražšího rozboru“).

Bakteriologické ukazatele

Koliformní bakterie Informativní Ano Kolaudační Ano
Jde o skupinu bakterií, které žijí ve střevním traktu teplokrevných živočichů, ale přežívají i v půdě. Jsou-li ve vodě přítomny, lze předpokládat fekální znečištění zdroje vody. V případě upravovaného zdroje vody jsou ukazatelem účinnosti této úpravy a slouží ke kontrole desinfekce vody. Pro pitnou vodu je vyhláškou 252/2005 Sb. vyžadováno 0 KTJ v 100 ml testované vody.

Co bude při péči o bazén dělat naše laboratoř a jaké povinnosti při péči o bazén připadají na Vás?

Vy či Váš pracovník se musí starat o to, aby bylo v bazénu správné množství chlóru, správná hodnota pH atp., podrobněji vizte Vyhlášku č. 238/2011 Sb. My provedeme rozbor vody v bazénu a na základě jeho výsledků Vám sdělíme, že bazén funguje správně, že voda neobsahuje žádné bakterie, že množství chlóru je v pořádku, pH je v normě atp. Při případném problému Vás ihned informujeme, počkáme na zjednání nápravy a poté provedeme opětovný odběr.

Jak často je třeba rozbor vody v bazénu provádět?

Četnost rozborů je dána Vyhláškou č. 238/2011 Sb.:

  • 1x měsíčně u bazénu s teplotou do 23°C a do 28°C
  • U bazénu s teplotou nad 28°C 1x za měsíc ve větším rozsahu a 1x za měsíc v menším rozsahu, celkem tedy 2x do měsíce

V případě, že 5x po sobě nebude nalezeno žádné bakteriologické znečištění, snižuje se automaticky interval na 1x měsíčně ve větším rozsahu. Konkrétní příklady provedení odběrů při různých rozsazích jsou uvedeny v PDF níže.

Objednejte si náš rozbor Objednat rozbor