Rozbor vody v bazénu

Jste vlastníkem či provozovatelem bazénu, sauny s ochlazovacím bazénem či koupaliště s přístupem veřejnosti? Potřebujete vyhovět požadavkům hygienika a zadávat data o vašem bazénu do systému PIVO? Potom potřebujete pravidelný rozbor vody v bazénu.

Rozbor vody v bazénu

Podle Vyhlášky 238/2011 Sb. máte povinnost zajistit pravidelné vzorkování kvality vody v bazénu akreditovanou laboratoří.

Komu se výsledky rozborů předkládají?

Výsledky rozborů se zadávají do databáze PIVO, kterou provozuje Hygienická služba (dále „HS“). Při případné kontrole od HS je nutné doložit, že voda v bazénu je pravidelně kontrolována a je vždy vyhovující.

Co bude při péči o bazén dělat naše laboratoř a jaké povinnosti při péči o bazén připadají na Vás?

Vy či Váš pracovník se musí starat o to, aby bylo v bazénu správné množství chlóru, správná hodnota pH atp., podrobněji vizte Vyhlášku č. 238/2011 Sb. My provedeme rozbor vody v bazénu a na základě jeho výsledků Vám sdělíme, že bazén funguje správně, že voda neobsahuje žádné bakterie, že množství chlóru je v pořádku, pH je v normě atp. Při případném problému Vás ihned informujeme, počkáme na zjednání nápravy a poté provedeme opětovný odběr.

Jak často je třeba rozbor vody v bazénu provádět?

Četnost rozborů je dána Vyhláškou č. 238/2011 Sb.:

  • 1x měsíčně u bazénu s teplotou do 23°C a do 28°C
  • U bazénu s teplotou nad 28°C 1x za měsíc ve větším rozsahu a 1x za měsíc v menším rozsahu, celkem tedy 2x do měsíce

V případě, že 5x po sobě nebude nalezeno žádné bakteriologické znečištění, snižuje se automaticky interval na 1x měsíčně ve větším rozsahu. Konkrétní příklady provedení odběrů při různých rozsazích jsou uvedeny v PDF níže.

Cena

Cena se liší dle velikosti bazénu (nad 2 m3 je dražší) a teploty vody v něm (čím teplejší voda, tím více ukazatelů a tím vyšší cena).

Případná sleva je věcí jednání, kontaktujte nás a určitě se domluvíme:-)

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Bazén s teplotou do 23°C (typicky ochlazovací bazén v sauně)

Bazén s teplotou do 28°C (typicky plavecký bazén)

Bazén s teplotou nad 28°C (typicky rehabilitační bazén)

Bazén s teplotou nad 28°C o velikosti do 2 m3

Bazén s teplotou nad 28°C o velikosti nad 2 m3

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Žádost o cenovou kalkulaci - bazén

Rádi vám zdarma zpracujeme cenovou kalkulaci přesně na míru! Zavolejte na tel. 266 316 272 nebo vyplňte následující formulář:

Informace o bazénu

Kontaktní informace